TOP 35 akcí Prague Pride, které musíte navštívit!

Untitled 3

Všichni se rodíme s darem milovat, po lásce toužíme a také si ji zajisté všichni zasloužíme. A úplně nejkrásnější je moci lásku dávat druhým.
V české společnosti bohužel některá láska stále naráží na překážky. Jsou to hloupé pouliční projevy homofobie vůči LGBT párům, ale i přetrvávající zákaz stejnopohlavním párům adoptovat děti nebo zákaz manželství pro gaye a lesby.

Přitom láska si svou cestu vždycky najde, bez ohledu na existující normy.

Proto přijďte podpořit Prague Pride.
Prague Pride není jen pochod, ale spousta dalších úžasných akcí, které stojí za to navštívit. Proto Papagay.cz vybral 35 akcí, na kterých nesmíte chybět.


Bohoslužba v předvečer Prague Pride

Prague_Pride
7.srpen 19:30 – 20:30

Martinská 8
Praha 1, Česká republika

Martin ve zdi je kostelem Českobratrské církve evangelické a konají se v něm bohoslužby (nejen) pro mládež. Ve vedení bohoslužeb se střídají kazatelé včetně studentů teologie a profesorů Evangelické teologické fakulty Karlovy univerzity v Praze. Při večerní bohoslužbě před Prague Pride představuje spolek LGBT věřících Logos Česká republika svůj program během festivalového týdne. Při bohoslužbě se zároveň při společných modlitbách prosí za klidný a zdárný průběh Prague Pride. Vstup zdarma.


Jana Ašenbrennerová: Sisters of Perpetual Indulgence

Prague_Pride
8.srpen @ 08:00 – 31.srpen 17:00

Vodičkova 37
Praha 1, Česká republika

Vousatí muži jako krásné jeptišky, i tak může vypadat charita v San Francisku. Výstava fotografií Sester věčné radosti představí jejich práci na podporu LGBT komunity a poodhalí i tajemství jejich fascinujících kostýmů. Autorkou fotografií je oceňovaná Češka žijící v San Franciscu, činnost Sester Jana Ašenbrennerová dokumentuje již několik let.
Vstup Zdarma.


Různé rodiny, stejná práva

Prague_Pride
8.srpen 13:00 – 14.srpen 18:00

Americké centrum, Tržiště 13
Praha 1, Česká republika

Výstava fotografií queer rodin s dětmi.

Pro každé dítě je důležitá rodina plná lásky a podpory. Je-li taková, pak nezáleží na tom, jestli jsou maminka, tatínek nebo dítě samo hetero-, homo-, bi- nebo trans-. Jisté je také jedno: rodiny jsou různé, žádná není jako ta druhá. Když se mluví o gay a lesbickém rodičovství, většina lidí si myslí, že u nás takové rodiny neexistují, protože adopce je registrovaným párům zakázána. Jenomže ony existují. Odhaduje se, že dětí, které mají dvě maminky nebo dva tatínky, je v Česku několik tisíc. A zpravidla je jeden z rodičů i rodičem biologickým.
Vstup zdarma.


HIV testování zdarma

Prague_Pride
8.srpen 16:00 – 19:00

Dům světla, Malého 3
Praha 8, 186 00 Česká republika

Jako každý rok v průběhu festivalu Prague Pride, tak i letos se můžete nechat anonymně a bezplatně otestovat a zjistit tak svůj HIV status. Co když jsi pozitivní a nevíš o tom? Včasná léčba ti zajistí kvalitní život…


Orgasmické portréty

Prague_Pride
8.srpen 17:00 – 18:00

Galerie Litera, Karlínské náměstí 13
Praha 8, Česká republika

Výstava fotografií žen při orgasmu – originály ambrotypií, fotoobrazy pořízené na sklo procesem z roku 1851.

Pro mokrý fotografický kolodiový proces je specifické, že vzniká jeden jediný a v podstatě nereprodukovatelný originál a nic jiného. Mimořádný okamžik ženského orgasmu je zachycen jedinečným způsobem, kdy sklo s citlivou vrstvou a obrazem je stejné v momentě focení i v okamžiku prezentace ve výstavní síni. Vzniká tak fetiš nezpochybnitelné autentické krásy, který nikterak nezávisí na sexuální orientaci modelek. Vystaveny budou orgasmy párové, masturbační, heterosexuální i lesbické. Vstup zdarma.


Zahajovací koncert

adam_misikvladivojsko
8.srpen 18:00 – 22:00

Pride Village, Střelecký ostrov
Praha 1, Česká republika

Letošní Prague Pride zahájíme opět hudebně, na stage se dostaví promluvit i významné osobnosti. Brány Střeleckého ostrova se otevřou v 18.00. Zábava bude trvat do klasické pražské zavíračky ve 22 hodin. Přijďte, budou tam všichni!

Speciální hosté večera: swingová legenda Jitka Zelenková a Omar Sharif Jr. – vnuk slavného představitele šejka Ali Ibn El-Khariše ve velkofilmu Lawrence z Arábie.
Na zahajovacím večeru bude i tým papagay natáčet reportáž. Pokud se chcete zapojit kontaktujte nás.
Vstupné: 100 Kč.


Mezipatra: Pubquiz

Identita-ve-městě-2016-600x380
8.srpen 19:00 – 21:00

Containall, Cihelná 4
Praha 1, Česká republika

Umíte vyjmenovat všechna alba Madonny, víte, kdy se Harvey Milk stal zastupitelem a kolik turnajů vyhrála Martina Navrátilová? To všechno se vám bude hodit v queer edici hospodského kvízu, kde se můžete blýsknout, a ještě k tomu získat hodnotné ceny. Vstup zdarma.


Transkabaret Pták

transkabaret
8.srpen 20:00 – 22:00

Cross Club, Plynární 23
Praha 7, Česká republika

Přijměte pozvání do Transkabaretu Pták a nahlédněte do nejintimnějšího soukromí hlavního hrdiny. Hodinové osobní drama i potrhlá hra se zpěvy a tanci pro jednoho herce se dotýkají témat genderu, travesti, LGBT, víry, lásky, rodiny a předsudků, které si v sobě nosí každý z nás.


Mezipatra uvádí: Barash

mezipatra_Barash
8.srpen 21:00 – 23:00

Containall, Cihelná 4
Praha 1, Česká republika

Když se středoškolačka Naama střetne s rebelující kráskou Hershko, její život se obrací naruby. Malátnou všednodennost i rodinné trable náhle zakryje intenzivní prožitek první lásky, jejíž nespoutanosti se dá jen těžko odolat. V hebrejštině s českými titulky. Vstup zdarma.


Kick-off Party

kick_off_party
8.srpen 22:00 – 9.srpen 06:00

Friends club, Bartolomějská 11
Praha 1, Česká republika

První party po oficiálním zahájení týdne Prague Pride na Střeleckém ostrově začíná ve Friends. Nebude chybět ani Czeslaw Walek, kterého se budete mít možnost zeptat na to, co vás zajímá. Těšit se můžete i na akční drink večera a skvělého DJ, který se postará o hudební pecky po celou noc až do rána. Vstup zdarma.


Úterý ve Village s trochou sportu

sportu
9.srpen @ 15:00 – 22:00

Pride Village, Střelecký ostrov
Praha 1, Česká republika
15.00–22.00 Půjčovna u Adonise

Úterní odpoledne v Pride Village se nese ve sportovním duchu. Půjčte si u nás frisbee, míče, hakisak, líný tenis, nebo si zajděte na jógu či volejbal. Zkrátka – rozhýbejte si kosti na večer, protože DJ Bruno Curtis vás sedět v klidu rozhodně nenechá.


Islám a LGBT+ lidé – dva neslučitelné světy?

islam a gy
9.srpen @ 17:00 – 19:00

Pride House: Langhans – Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37
Praha 1, Česká republika

Islám bývá často zobrazován jako náboženství nenávistné vůči LGBT+ lidem. Dá se skutečně říci, že muslimové jsou homofobní? Mají se LGBT+ lidé bát islámu? Jedná se o protikladný svět nebo máme i něco společného? Přijďte hledat odpovědi v diskuzi se zástupci české muslimské komunity. Vstup zdarma.


Duhové rodiny ve stínu státu

lgbtrodiny_cele01.indd
9.srpen @ 18:00 – 20:00

Pride House: Langhans – Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37
Praha 1, Česká republika

Duhových rodin u nás přibývá a brzy se nejspíš dočkáme pravého gayby boomu jako v západních zemích. Naše zákony ale nestačí držet krok a tak pořád existuje řada oblastí, na které je dobré před pořízením potomka myslet. Přijďte se ptát a diskutovat s právníkem, se sociální pracovnicí a psycholožkou či autorkou výzkumu o queer rodičovství v ČR.…


Projekce dokumentu Oriented

projekce filmu
9.srpen @ 19:00 – 20:30

Pride House: Langhans – Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37
Praha 1, Česká republika

Trojice mladých palestinských gayů žijících v pokrokovém Tel Avivu je nucena konfrontovat své složité národní a sexuální identity. Khader pochází z prominentní muslimské rodiny, ale žije se svým židovským přítelem. Fadi odešel od rodičů, aby se stal zdravotníkem, a naráží na svou nacionalistickou hrdost, když se zamiluje do „nepřítele“. Naím se identifikuje jako Palestinec, vegetarián…


Debata podPROUDEM: LOVE EVOLution

proud3
9.srpen @ 19:00 – 21:00

SVĚT HUB, Slovenská 21
Praha 2, Česká republika

PROUD zve na debatu z pravidelné série podPROUDem, tentokrát o lásce. Na jedné straně je láska pro všechny stejná, na druhé straně se kulturně a historicky mění pojetí rodiny, manželství, rodičovství, sexuality a vztahů obecně. Debatu moderuje Bára Šichanová z Radia Wave. Vstupné dobrovolné.


Sportovní večer

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
9.srpen  19:00 – 20:30

Pride Village, Střelecký ostrov
Praha 1, Česká republika

Přijďte si zahrát volejbal, beachvoleybal a badminton a strávit příjemné odpoledne s Alcedo Praha. Alcedo Praha je sportovním LGBT klub, který sdružuje členy s menšinovou sexuální orientací, jejich kamarády, kolegy a příznivce. Společně s Aquamen Prague a GTS Friends pořádá pravidelně již 17 let mezinárodní sportovní turnaj Pražské duhové jaro.


Pražské podsvětí z první ruky

prazske_podsveti9.srpen @ 19:30 – 21:00

Hlavní nádraží, Hlavní nádraží
Praha 1, Česká republika

Poznejte Prahu očima lidí bez domova. Průvodce Karim se na ulici léta živil jako gay prostitut a pomůže vám poznat Prahu jinak. Čekají vás drogy, prostituce, život na ulici a mnohá další témata.

Na prohlídku s Karimem se přihlašujte přes formulář na http://bit.ly/ProhlidkasKarimem. Sraz v 19.30 před budovou Hlavního nádraží u restaurace Potrefená husa.

Zvýhodněná cena pro Prague Pride – 150 Kč, platí se na místě (prosíme, abyste u sebe měli přesnou částku).


Bruno Curtis

village_utery_bruno-curtis
9.srpen @ 20:30 – 22:00

Pride Village, Střelecký ostrov
Praha 1, Česká republika

DJ z Nového Zélandu s maorskými a italskými kořeny v současné době žije v Praze a vy si tak můžete užít jeho unikátní groovy minimal styl. Bruno již ve věku 14 let shromažďoval obrovskou sbírku desek a začínal mixovat. Jeho budoucí kariéra tak byla již tehdy jasná. Inspiraci následně čerpal po celém světě, například v klubech na Ibize, v Lisabonu, ale i rodném Novém Zélandu. Po dlouhých letech cestování se na chvíli usadil v Praze a my se tak můžeme těšit na jeho nabité vystoupení.


Duhová tramvaj

duhova_tramvaj
10.srpen @ 14:00 – 18:00

Trasa tramvaje, Praha, Česká republika

Pozor, pozor! Městem jezdí duhová tramvaj. Posádce velí Sestry věčné radosti z Čech a z USA. Trasa je nestálá, ale nálada ve voze konstantně dobrá. I přes náročné téma, které veze – informace o akcích k prevenci HIV. Na nejrychlejší zájemce čeká milý dárek, svezení zdarma je pro každého.


Pride Voices

pride voices

Večer inspirativních hovorů Pride Voices byl poprvé představen na Prague Pride 2012, letos Prahu čeká již čtvrté vydání. Po světě chodí spousta výrazných osobností se zajímavými osobními příběhy, které se dotýkají LGBT tematiky. Právě jim dáváme prostor, aby se o své zkušenosti a osudy mohli veřejně podělit a inspirovat nás ostatní.


Koncert pražského gay sboru Doodles

doodles_1-600x400

Jediný český gay sbor předvede své umění v pestré paletě žánrů od renesanční hudby až po pop. Kromě zpěvu a capella nebo s doprovodem několikrát i zatančí. Během prvních 5 let se Doodles téměř zdvojnásobili a přivítají další nadšence, kteří chtějí hudbou přispívat k šíření vzájemného respektu. Doodles jsou součástí rodiny evropských LGBT sborů


HIV testování zdarma

hiv_testovani-600x400
11.srpen @ 17:00 – 21:00

Anděl, Anděl
Praha 5, 15000 Česká republika

Jako každý rok v průběhu festivalu Prague Pride, tak i letos se můžete nechat anonymně a bezplatně otestovat a zjistit tak svůj HIV status. Co když jsi pozitivní a nevíš o tom? Včasná léčba ti zajistí kvalitní život… Výsledky testování se dozvíte na počkání.


We Love Fashion

we_love_fashion-600x374
11.srpen @ 18:00 – 22:00

Café Level & Bar, Vladislavova 21
Praha 1, Česká republika

Rok se s rokem sešel, a v jedné z evropských metropolí se opět připravuje festival pro všechny, kteří milují a nemají předsudky. Festival Prague Pride není jen o pochodu, který je bezpodmínečně dominantou celého týdne, ale především o doprovodném programu. WE LOVE FASHION – happening pro všechny milovníky módy, hudby, zábavy a lásky.


Queer dating včera a dnes

Identita-ve-městě-2016-600x380
11.srpen @ 19:00 – 20:30

Containall, Cihelná 4
Praha 1, Česká republika

Profil na Grindru, Tinderu nebo Scruffu máte možná i vy. Už nějaký ten pátek nejspíš používáte seznamku iBoys nebo iGirls. A mnozí si pamatují dobu, kdy musel stačit inzerát… O proměnách queer seznamování si budeme povídat na čtvrteční diskuzi. Vstup zdarma.


CRAZY GODDESS – Travesti Show

Crazy Goddess

Vystoupení plné převleků, parodie a nadsázky. Umění female impersonatingu vás provede největšími hity české, ale i zahraniční scény. Soubor CRAZY GODDESS vznikl v roce 2004. Svým pojetím a skladbou účinkujících je tato skupina ojedinělá v ČR, a svoji exkluzivitu podporuje netradiční travestie show, která se orientuje na pobavení publika, a ne na pouhou nudnou módní přehlídku.


Mezipatra uvádí: My ostatní

mezipatra_Other-People-600x338
11.srpen @ 21:00 – 23:00

Containall, Cihelná 4
Praha 1, Česká republika

David je nezaměstnaný a zase single, čímž se své nemocné mamince na novoročním večírku chlubit zrovna nechce. S nadhledem vyprávěný příběh o odchodu blízkého člověka a o hledání ztracených rodinných vazeb. V angličtině s českými titulky. Vstup zdarma.


Fuel Party

dcs3
11.srpen @ 22:00 – 12.srpen @ 03:00

DCS club, Vinohradská 25
Praha 2, Česká republika

Nabitá party. Top DJs live. Představení brazilské samby s animacemi, sexy módní přehlídka, speciální drinky a mnoho dalších překvapení a to vše v tomto unikátním prostoru. Vstup zdarma.


Pátek ve Village v rytmu tance

bronee promo foto
12.srpen @ 15:00 – 20:00

Pride Village, Střelecký ostrov
Praha 1, Česká republika

Mapa Google
bronee promo foto
15.00–17.00 Arnii Dusty dub viber. Loves house. Hates no one. 17.00–18.30 Not:Us Duo mladých DJs, které se zaměřuje převážně na deep sounds. Těšte se na atmosférickou hudbu, křišťálově čistý zvuk, ale zejména letní pohodu a odpočinek. 18.30–20.00 Bronee Pražský DJ/producent, který nás tentokrát provede trochou elektronického undergroundu.


Mám teplé dítě – Coming out v rodině

mame-teple-dite-600x509
12.srpen @ 18:00 – 20:00

Komunitní a mateřské centrum Kampa, U Sovových mlýnů 3
Praha 1, Česká republika

Jsem gay, jsem lesba, řekne dítě. Co se tím pro rodiče mění? Jak ukázat, že zůstávají milujícími rodiči a rodina je i nadále místem bezpečí, důvěry a podpory? Přijďte si poslechnout zkušenosti (nejen věřících) rodičů a jejich teplých dětí. Vstup zdarma.


DJ Ipek

IPEK
12.srpen @ 20:00 – 21:30

Pride Village, Střelecký ostrov
Praha 1, Česká republika

Turecko-německá dýdžejka, producentka a autorka kompilací İpek İpekçioğlu, která působí v Berlíně a Istanbulu, svou eklektickou hudbou a charakteristickými remixy ovlivnila mnohovrstevnatou berlínskou klubovou scénu 90. let. Smysly svých posluchačů bere na let nocí na vlnách hybridní a eklektické směsice blízkovýchodní, asijské a balkánské hudby, fúze elektroniky a folku, anatolského a orientálního elektronického dubu, gypsy funk popu i berlínské elektronické a minimalistické hudby.


Dirty Dirty Dancing #2

dirty_dirty_dancing-600x291
12.srpen @ 23:00 – 13.srpen @ 05:00

MeetFactory, Ke Sklárně 15
Praha 5, Česká republika

Pioneer Prague & Prague Pride společně pořádají Dirty Dirty Dancing. OLÉ! SAVE THE DATE FOR SWEATY SUPERGAY SUMMER FUN! Cool DJs, Hot Pioneers, Drinks, Snacks, Good Old Homo Fun & Love In The Air. Djs: Alinka (Twirl, Berlin), Josh Caffe (Batty Bass Rec., London) & Electronic Bitches. Vstupné: 220/250/300 Kč


Pride Parade

Průvod
13.srpen @ 12:00 – 15:00

Václavské náměstí, Václavské náměstí
Praha 1, Česká republika

Nejteplejší týden v roce vyvrcholí v sobotu 13. srpna duhovým průvodem Prahou. V pravé poledne se účastníci a účastnice začnou řadit na Václavském náměstí, kde budou hrát DJs na vyzdobených autech a vy si můžete v duhovém stánku vyrobit svůj vlastní transparent nebo nakoupit výbavu do průvodu. Pride Parade se dá do pohybu v 13:00 hodin, kdy vyjde směrem na Letnou. Půjde se přes ulici Na Příkopě, Revoluční, Dvořákovo náměstí a přes Čechův most schody nahoru do Letenských sadů. Během cesty bude vzdána čest obětem nedávného tragického útoku na noční klub v Orlandu.


Hudební festival

fellas-600x450
13.srpen @ 15:00 – 22:00

Letná, Letná
Praha 7, Česká republika

Jakmile v sobotu dorazí rozjásaný průvod Prague Pride do Letenských sadů, začíná odpoledne plné hudby, dobrého jídla a pití, zábavy a příjemných setkání. Na Letné se rozehraje Airbnb a World Music stage a také taneční Komiks tent. Na tradičním jarmarQu navíc můžete navštívit řadu stánků, v nichž si pro vás neziskovky připravily zábavu i zajímavé informace spojené s LGBT – třeba velmi oblíbený svatební obřad s platností 24 hodin.


Prague Pride Official Afterparty with Komiks

afterparty

13.srpen @ 22:00 – 14.srpen @ 06:00

The Chemistry Gallery, Bubenská 1
Praha 7, Česká republika

Co se stane, když se spojí tři nesourodé subjekty jako Prague Pride, The Chemistry Gallery a Komiks? Vznikne pozitivní projekt, kde se tolerance, svoboda a hudba potkává s uměním.

V sobotu 13. srpna můžete pokračovat v tanci i po skončení Prague Pride hudebního festivalu na Letné. Od 22 hodin začíná v The Chemistry Gallery jediná oficiální Prague Pride afterparty a připraveno bude několik lahůdek. Jednou z nich je JOYCE MUNIZ z Exploited! Pražskému publiku je tato DJka již dobře známa. Její set si vás podmaní a nepustí z parketu. Dalším zahraničním hostem je ANDER B z Dominikánské republiky. Tento zkušený DJ a producent vydává na labelech jako Robsoul, Beef a Moulton Music. KOMIKS DJs se pak postarají o zbytek večera. Jmenovitě DJ Schwa, Fatty M a Lumiere.

V tento speciální večer využijeme i venkovní prostor před The Chemistry Gallery, kde bude umístěn bar s koktejly a občerstvením. Nejen venku, ale i uvnitř bude probíhat speciální video mapping v režii Nicola Pavone z Kinocirkusu. Celý prostor The Chemistry Gallery se sice promění v tepající klub, ale stále budete mít možnost prohlédnout si právě probíhající výstavu Sadofského a Trantina.

Vstupenky v přeprodeji za 277,- Kč si můžete zakoupit na bit.ly/KomiksAftr nebo přímo na místě za 300 Kč.


Prague Pride wrap-up party

Friends-wrap-up-600x397
14.srpen @ 22:00 – 15.srpen @ 06:00

Friends club, Bartolomějská 11
Praha 1, Česká republika

 

Zakončení Prague Pride týdne si nemůžeme ve Friends nechat ujít. I v neděli rozjedeme pořádnou party, na které nebude chybět ani náš nejlepší DJ. Připomenete si uběhlý týden plný zážitků a propijete se až do dalšího dne. Po celou noc až do rána si užijete nejlepší taneční hity doplněné projekcí z Prague Pride 2016.

Více o akcích a Prague Pride na www.praguepride.cz

Zdroj: www.praguepride.cz

500 x 200 Pod článkem
500 x 200 Pod článkem

O autorovi

Související příspěvky

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. více informací

Webové stránky papagay.cz používají k poskytování služeb, personalizací reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Co je cookie? Cookie je krátký textový soubor, který navštívená webová stránka odešle do prohlížeče. Umožňuje webu zaznamenat informace o vaší návštěvě, například zvolené nastavení. Příští návštěva stránek tak může být snazší a produktivnější. Soubory cookie jsou důležité. Bez nich by procházení webu bylo mnohem složitější. Cookies nemohou poškodit soubory ve vašem zařízení ani zvýšit riziko nakažení počítačovým virem. Použití cookies pro reklamní účely Na našich webových stránkách můžeme také používat reklamní systémy jiných subjektů. Tyto systémy používají zvláštní druhy cookies, prostřednictvím nichž lze zjistit, kolik uživatelů určitou reklamu vidělo či kolik z nich ji vidělo opakovaně. Takové reklamní systémy mají vlastní zásady ochrany osobních údajů. Jiné typy cookies slouží k lepšímu cílení reklamy v závislosti na chování uživatele (tzv. remarketing). Údaje z remarketingu používáme výhradně za účelem zobrazení co nejrelevantnějšího obchodního sdělení danému uživateli. Uživatelé se dělí na základě několika obecných vzorců chování uživatelů. Tato data jsou anonymní bez vazby na jiné typy cookies. Za účelem remarketingu můžeme také používat systémy společnosti Google či jiných provozovatelů, kteří mohou tyto údaje používat na svých stránkách. V případě společnosti Google se může jednat o zobrazení obchodních sdělení v různých částech webových stránek – např. Vyhledávání Google, Vyhledávací síti Google, v Obsahové síti Google prostřednictví reklamnich sítí Google AdSense a Google DoubleClick Ad Exchange. Přečtěte si o typech souborů cookie, které Google používá, a o tom, jak společnost Google a její partneři tyto soubory cookie využívají v reklamě. Použití cookies pro měření návštěvnosti Cookies také využiváme pro sledování počtu návštěvníků na stránce napřílkad prostřednictvím služby Google Analytics.

zavřít

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde